Septynios priežastys, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos


1

Visame pasaulyje paplitusi vokiečių kalba yra pirmoji ir antroji kalba beveik 125 milijonams žmonių. Vien Europoje apie 100 mln. žmonių vokiečių kalba yra gimtoji kalba. Septyniose Europos šalyse – Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Italijoje ir Lichtenšteine – vokiečių kalba yra vienintelė kalba arba bent jau oficiali regiono kalba.

2

Europos Sąjungoje vokiečių kalba, kaip gimtoji kalba, su dideliu atotrūkiu užima pirmąją vietą: kas kalba vokiškai, gali susikalbėti su kiekvienu ketvirtu ES piliečiu savo gimtąja kalba. ES Parlamente vokiškai kalbantys deputatai sudaro didžiausią grupę. Vokiečių kalba yra viena oficialių ES kalbų ir greta anglų ir prancūzų kalbų svarbiausia darbinė kalba.

3

Vokiečių kalba yra kultūros ir mokslo kalba. Kas ją moka, gali susipažinti su žymių filosofų, rašytojų ir poetų bei mokslininkų veikalais originalo kalba.

4

Didžioji Lietuvos studentų dalis studijoms užsienyje pirmoje vietoje pasirenka Vokietiją. Vokietija siūlo aukščiausio lygio studijas patraukliuose ir kultūros požiūriu įvairiapusiškuose universitetiniuose miestuose.

5

Internete vokiečių kalba po anglų kalbos yra dažniausiai vartojama kalba.

6

Lietuva ir Vokietija palaiko artimus ekonominius ryšius. Vokietija yra vienas svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių ir vienas didžiausių investuotojų. Vis daugiau Vokietijos įmonių pripažįsta Lietuvą kaip patrauklią vietą investicijoms ir įsikuria čia. Vokiečių kalbos žinios gali žymiai padidinti profesinius šansus. Vokietijoje trūksta aukštos kvalifikacijos IT specialistų, gydytojų, slaugytojų ir kitų profesijų specialistų. Taigi, mokėdami vokiškai mūsų specialistai turi realių galimybių rasti darbo vietų šioje šalyje.

7

Lietuva tampa vis labiau mėgstama vokiečių atostogautojų šalimi. Praėjusiais metais jų skaičius padidėjo beveik dvigubai, ir turi tendenciją augti ir toliau. Todėl vokiečių kalbos žinios skatina ne tik tarpusavio supratimą, tačiau taip pat teikia didelių privalumų turizmo šakoje.


Norite išmokti vokiečių kalbą?Dvidešimt keturias valandas per parą vokiečių kalbos kursai jūsų paslaugoms!