10 būdų atrasti nesudėtingų tekstų vokiečių kalba pradedantiesiems

leichte sprache

Skaitymas gali būti puikus būdas išmokti kalbą, bet nevisuomet lengva, ypač pradedantiesiems, atrasti tekstus, kuriuos būtų paprasta ir įdomu skaityti.

Kai klausiate apie lengvai skaitomus tekstus vokiečių kalba, dažniausiai rekomenduojamos pasakos vaikams, ar knygos jaunuoliams. Tai puiki mintis, tačiau ne visi nori visą laiką skaityti apie rožines žirafas ar vampyrų dramą.

Taip pat galima bandyti skaityti kai kurias trumpas vokiškas istorijas, ar palyginus paprastas noveles, bet tik pradėjus mokytis vokiečių kalbos, tai gali būti nelengva. Norėtume jums pristatyti kitą lengvai skaitomų vokiškų tekstų šaltinį.

Pasakyk tai aiškiai ir paprastai

Vokiečių kalba yra graži aiškinant mokslinius terminus, literatūros sąvokas ir psichologines idėjas, bet pasakyti paprastus dalykus kartais tampa labai sudėtinga. Jeigu kada bandėte išversti lietuvišką tekstą į vokiečių kalbą, turbūt pastebėjote, kad vokiškas tekstas dvigubai ilgesnis už orginalą.

Markas Tvenas yra pasakęs „Žmogus, įvaldęs vokiečių kalbos meną, gali keliauti visą dieną viename sakinyje nepakeitęs automobilio.“ Ir jis teisus. Sakiniai gali tęstis ir tęstis, kol galiausiai tu pasieki veiksmažodį, bet jau sunku prisiminti į ką jis nukreiptas.

Tai problema ne tik tiems, kurie mokosi vokiečių kalbą. Dauguma vokiečių taip pat turi sunkumų su savo gimtąja kalba, ypač su kai kuriomis gramatikos subtilybėmis (Dative ar Genitive, als ar wie ir t.t.) arba siaubingai gudriomis Bürokratendeutsch formomis, konktraktais ar teisiniais dokumentais.

Jau kurį laiką vyksta iniciatyva supaprastinti vokiečių kalbą, kad ji taptų lengviau prieinama ne tik besimokantiems vokiečių kalbos, bet ir patiems vokiečiams, turintiems suvokimo problemų. Ši nauja supaprastinta vokiečių kalba vadinama Leichte Sprache (pažodžiui: lengva arba paprasta kalba) arba Einfache Sprach (lengva kalba).

Vokiečiai nebūtų vokiečiai :) Leichte Sprache turi detalias taisykles ir nuostatus:

  • Gali būti naudojami tik trumpi sakiniai.
  • Gali būti naudojami tik tiesioginiai sakiniai.
  • Sakinio struktūra supaprastinta iki veiksnio, tarinio ir papildinio.
  • Stengiamasi vengti kilmininko linksnio.

Leichte Sprache tikslas padaryti vokiečių kalbą labiau prieinamą, mažinant jos sudėtingumą.


Norite išmokti vokiečių kalbą?Kaip rasti nesudėtingus tekstus vokiečių kalba

Yra keletas vietų internete, kur galima rasti nesudėtingų vokiškų tekstų. Štai keletas jų:


Vokiečių naujienos paprastai


nachrichtenwerk

nachrichtenwerk.de

Nachrichtenwerk galima rasti labai lengvus naujienų pranešimus, bei tekstų trijose kategorijose „Kultur“, “Sport” ir “Nachrichten”. Ši svetainė yra dažnai atnaujinama ir kasdien turi naujų aktualių pranešimų. Pranešimai yra net supaprastinti vizualiai, kad kiekvienas trumpas sakinys būtų naujoje eilutėje.


nachrichtenleicht

nachrichtenleicht.de

Tai dar viena svetainė, kurioje rasime paprastus pranešimus apie kasdieninius įvykius ir kitas temas. Svetainės išdėstymas labai aiškus, galima ne tik perskaityti trumpus straipsnius, bet ir jų pasiklausyti, paspaudus ant audio ikonėlės. Taip pat, po kiekvienu straipsniu, paprasta vokiečių kalba paaiškininami su tekstu susiję terminai.


Paprasti tekstai įvairiomis temomis


bidok

bidok.uibk.ac.at

Ši svetainė, tai biblioteka tekstų paprasta vokiečių kalba įvairiomis temomis. Tokiomis kaip darbas, išsilavinimas, gyvenimas, politika, teisė ir kita. Tekstai yra pateikti paprastai, su dideliais tarpais, paveikslėliais ir sakiniais atskirose eilutėse.


Žodynas paprasta vokiečių kalba


hurraki

hurraki.de

Ar žinote tą jausmą, kai žiūri į žodžio apibrėžimą, o jis dar sudėtingesnis nei pats žodis? :) Paspaudę nuorodą viršuje rasite nemokamą žodyną paprasta vokiečių kalba. Žinoma visada galima išsiversti žodžius į lietuvių kalbą, bet lengvai skaitomų paaiškinimų ieškojimas gali būti puikus pratimas besimokantiems.

Nors ir ne toks išsamus Lebenshilfe žodynas paprasta vokiečių kalba taip pat gali būti naudingas. Patarimas besimokantiems: Ar gali atspėti žodį, perskaitęs tik jo apibrėžimą?


Pasakėlės paprasta vokiečių kalba


sos-halberstadt.bildung-lsa

Neapsigaukite pirmu šios svetainės įspūdžiu. Ji turi nemažai turinio. Šis puslapis tai tikras padavimų, pasakų, baladžių ir kitų istorijų lobynas trumpa ir glausta vokiečių kalba. Šios istorijos yra leidžiamos knygų serijoje vaikams su klausymo negalia. Ypač rekomenduojame „Schwänke“ kategoriją, kurioje rasite daug tradicinių Eulenspiegel ir Schildbürger išdaigininkų istorijų. Visi tekstai yra su iliustracijomis PDF formatu.


Norite greitai ir linksmai išmokti vokiečių kalbą? Užmirškite nuobodžius, brangiai kainuojančius kursus – mokykitės kur kas efektyviau su http://vokieciu24.lt/ Vokiečių kalbos kursai sudaryti iš audio pamokų, užrašų, žodyno ir vaizdinės medžiagos.


Vokieciu24.lt - geriausia vieta mokytis savarankiškai!