Pasinaudokite savo vaizduote ir išmokite vokiečių kalbos žodžius be vargo!

žodyno mokymasis pasinaudojant vaizduote

Mokykloje turbūt niekas neišmokė, kaip mokytis užsienio kalbos žodžių. Net jeigu jau išlaikėte egzaminą, jums, matyt, nepakanka pasitikėjimo kalbėti ta kalba. Turbūt jūs ir dabar kai ką atsimenate iš mokyklinių užsienio kalbų pamokų, tačiau didžioji šios informacijos dalis tikriausiai dingo iš atminties.

Pasinaudokite savo vaizduotės galiomis mokydamiesi kalbų. Užuot ilgai, varginančiai ir gana beviltiškai mokiusis, tą galima atlikti greitai, efektyviai ir veiksmingai.

Mokantis kalbų reikia įsiminti pakankamai daug svarbiausių žodžių, kurių užtektų atostogų metu ir verslo kelionėse, taip pat ir užsienio kalbos pamokose. Šiame etape, mokantis kasdieniniame gyvenime reikalingų žodžių, užsienio kalbos žodynas plečiasi daug greičiau.

Nelaimei, dauguma mūsų šio lygmens tiesiog nepasiekia. Mes nusprendžiame, kad kalbų išmokimas skirtas ne mums.

Žodyno išmokimo pagrindas – jūsų vaizduotė. Viskas, ko jums reikia, tai sukurti paveikslėlį kiekvienam žodžiui, pakankamai detalų, kad jame rastumėte viską, ką norite žinoti.

Kiekvienos kalbos žodžiams pasirinkite vietą mintyse, galbūt tai bus jums pažįstamas pastatas.

Pirmas žingsnis tai šioje vietoje įsivaizduoti konkretų žodį. Pavyzdžiui, jei mokotės, kaip kita kalba bus „medis“ galite įsivaizduoti tą žodį parke; žodis „durys“ gali tapti parduotuvės durimis. Suteikite paveikslėliui keletą detalių, kad jį įsimintumėte.


Norite išmokti vokiečių kalbą?Dvidešimt keturias valandas per parą vokiečių kalbos kursai jūsų paslaugoms!


Žodžiai, kurie nesikeičia

Dar nepradėję mokytis naujos kalbos jūs jau žinote stebėtinai daug žodžių, nes daugelis kalbų yra kilusios iš tos pačios senos kalbos, pavyzdžiui, lotyno, galų, arba iš anglų kalbos. Kas kartą radę žodį, kuris yra tas pats, įsivaizduokite jį mintyse ir matykite, kaip jis tampa skaidrus, permatomas. Gal jis pagamintas iš stiklo, o gal jūs matote jį rentgeno aparato ekrane. Kai grįšite į atminties saugyklą ir pamatysite vieną iš šių permatomų paveikslų, tai žinokite, kad šis žods ir kita kalba tariamas arba rašomas taip pat.

Sukurkite žodžiams ryšius

Jei tarp žodžių akivaizdaus ryšio nėra, turite jį sukurti. Kaip skamba užsienio kalbos žodis? Kaip jis atrodo? Ieškokite šiam žodžiui sąryšių, arba sutelkite dėmesį ties ta žodžio dalimi, kuri sukelia įvaizdį. Vėliau galėsite tą vaizdinį surišti su atitinkamoje rėmo vietoje laikomu pradiniu paveikslėliu.

Vokiškai daina vadinama „Das Lied“. Įsivaizduokite nuotakos išlydėjimą iš namų su dainuojančiais muzikantais. Susikurkite lengvai įsimenantį ryšį: kai vėliau galvosite mintyse apie žodį daina, muzikantai dainuodami išlydės nuotaką – taip prisiminsite vokišką žodį „Lied“. Turbūt numanote, kodėl viso mūsų kartos žmonės puikiai žino vokišką žodį „Schwarz“.

Kai kuriose kalbose yra žodžiai, kuriems būtina nurodyti giminę artikeliu. Norėdami įsiminti giminę, įsivaizduotą paveikslėlį papildykite detale. Visiems vyriškosios giminės žodžių įvaizdžiams galite parinkti spalvą arba kvapą, pabrėžiantį vyriškumą; o moteriškosios giminės žodžius galite apibūdinti garsu arba kokia nors detale, kuri įstrigtų atmintyje. Detales pasirinkite savo nuožiūra; greit jūsų mintys prisipildys vaizdų, kurie pasakys jums viską, ką turėtumėte žinoti apie norimą žodį.

Atminties testas

O dabar išbandykime kaip pasinaudodami savo vaizduote galime lengvai įsiminti įvairiausius dalykus.

Įsivaizduokite, kad žemiau esančius 15 daiktų paveikslėlyje sunaikinate. Apačioje yra dar vienas paveikslėlių rinkinys, kuriame yra 12 jau matytų daiktų ir 3 nauji. Ar galite atrinkti tuos tris, kurių nesunaikinote?


atminties testas
atminties testas
atminties testas

Jeigu Jūs susiję su informacija, ją atsiminti tampa nesunku. Jums turbūt nebuvo sunku atrasti naujus paveikslėlius antrame rinkinyje, kadangi neprisimenate, jog naudojotės tais daiktais.

Vokieciu24.lt - geriausia vieta mokytis savarankiškai!Dvidešimt keturias valandas per parą vokiečių kalbos kursai jūsų paslaugoms!