Velykų tradicijos Vokietijoje

Velykos Vokietijoje


Velykos (išskyrus Kalėdas) yra pati svarbiausia šventė Vokietijoje. Šią dieną visi krikščionys švenčia Jėzaus Kristaus prisikėlimą. Vokiečių Velykų tradicijos yra panašios į daugumos kitų krikščioniškų šalių, nuo religinių Jėzaus Kristaus prisikėlimo minėjimų iki visada populiaraus Osterhase (Velykų zuikio). Pažvelkime iš arčiau į atgimimo šventės tradicijas.


Velykiniai laužai


Velykų vakarą vokiečiai sveikindami pavasarį ir saulę kūrena didžiulius laužus visoje šalyje. Dauguma medienos, kuri naudojama laužui kūrenti yra šiam tikslui surinktos Kalėdų eglutės. Ši vokiečių tradicija iš tiesų yra senas pagonių ritualas, kuris buvo atliekamas dar prieš Kristaus gimimą ir simbolizavo ateinantį pavasarį. Tuomet buvo tikima, kad visi namai ar laukai, kuriuos apšvies laužo šviesa bus apsaugoti nuo ligų ir nelaimių.


Der Osterhase


Šis šoklusis Velykų simbolis tikima yra kilęs iš Vokietijos. Pirmą kartą Der Osterhase yra paminėtas 1684 metais Heidelbergo medicinos profesoriaus užrašuose, kuriuose jis aptarė kiaušinių persivalgymo požymius. Zuikiai ir kiaušiniai taip pat atėjo iš pagoniškų laikų ir simbolizavo vaisingumą ir atgimimą, bei buvo naudojami švenčiant pavasario atėjimą.


Der Ostereierbaum


Velykos Vokietijoje


Gražiai išpuošti margučiai yra pakabinami ant medžio šakų lauke ar šakelių pamerktų į vazą namuose ir taip užpildo namus pavasariškomis spalvomis. Kiaušinis jau nuo senų laikų yra gyvybės simbolis visame pasaulyje. Ant nuotraukoje matomo medžio yra pakabinta 9200 margučių.


Das Gebackene Osterlamm


Velykos Vokietijoje


Šis skanus ėriuko formos pyragas puikus Velykų desertas. Jis gali būti tiesiog paprastai iškeptas iš Hefeteig (mielinės tešlos) arba papuoštas riebiu kreminiu glaistu. Bet kuriuo atveju Osterlamm visada turi pasisekimą tarp vaikų.


Das Osterrad


Velykos Vokietijoje


Šios tradicijos laikomasi keliuose Vokietijos regijonuose. Sutemus didelis medinis ratas yra užpildomas šienu, o tada paleidžiamas ridentis nuo kalvos. Ilgas medinis strypas yra perkišamas per rato ašis ir padeda išlaikyti balansą. Jeigu ratas sėkmingai nusileidžia iki apačios, tuomet šiais metais pranašaujamas geras derlius. Lugdės miestas (Lügde im Weserbergland) didžiuojasi būdamas Osterradstadt, nes ši tradicija jame gyvuoja jau daugiau nei tūkstantį metų.


Der Ostermarkt


Kaip ir nuostabiuosius Weihnachtsmärkte pralenkti Vokietijos Ostermärkte išties sunku. Bevaikščiojant vokiečių Velykų mugėje jus tikrai sugundys skanūs kvapai, o jūsų akis pamalonins meninkų, artistų bei šokolado meistrų rankdarbiai.


The Osterbrunnen


Velykos Vokietijoje


Velykinių fontanų tradicija paplitusi šiaurinėje Bavarijos dalyje taip vadinamoje Franken Vokietijoje. Tai sena tradicija, kurios metu pabrėžiama vandens kaip gyvybės šaltinio svarba. Tikima, kad Velykų rytą pašventintas vanduo turi ypatingų galių.

Visus metus moterys renka ir margina kiaušinius pindamos juos į spalvingas girliandas, kuriomis puošiami miestelių pagrindiniai fontanai. Iš šakų dekoruotų kiaušiniais, zuikiais, gaidžiais ar viščiukais sukuriamos arkos ir karūnos, kurios papuošia fontano viršūnę. Fontanai papuošiami savaitę prieš Velykas ir nupuošiami maždaug už savaitės po šventės. Taip miesto centras tampa spalvinga švenčių vieta ypač šeštadienio mugėje su visais aplinkui išsidėsčiusiais prekybstaliais.


Frohe Ostern!


Vokieciu24.lt - geriausia vieta mokytis savarankiškai!Dvidešimt keturias valandas per parą vokiečių kalbos kursai jūsų paslaugoms!