Pirma pamoka

Pasisveikinimo ir atsisveikinimo frazės, abėcėlė ir fonetiniai garsai.

Vokiečių kalbos kursai

Šiandien susipažinsite su keliomis pasisveikinimo ir susipažinimo frazėmis, abėcėle ir fonetikos ypatumais. Vokiečių kalboje labai svarbu, ar mes kreipiamės į draugus, ar į mažai pažįstamus, ar visai nepažįstamus žmones. Taigi, ar tai yra draugiškas ar pagarbus sveikinimasis ir atsisveikinimas.

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą audio medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

Audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 33 min.


Parsisiųsti audio mp3 formate

Video   

video rodomas tik įsigyjus pamoką

Parsisiuntimas   

Įsigykite pamoką ir tuomet galėsite ją parsisiųsti.
Pirkti pamokas

Žodynas   

#WordTranslation
1Hallo  Labas
2Grüß dich  Sveikas
3Wie geht es?  Kaip sekasi?
4Wie geht’s?  Kaip sekasi?
5Wie geht es dir?  Kaip tau sekasi?
6Wie geht es Ihnen?  Kaip Jums sekasi?

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Užrašai   

  • - Hallo, alle Lerner.
  • - Sveiki visi besimokantieji. Sveiki visi, norintys paprastai ir greitai išmokti vokiečių kalbą.

Internetiniame puslapyje vokiečiu24.lt galite rasti visą reikiamą medžiagą – vokiečių kalbos pamokėles, garso įrašus, žodynėlį ir pagrindines rašybos ir skyrybos taisykles bei išskirtas mokomąsias frazes.

Mano vardas Laura. Esu jūsų vokiečių kalbos mokytoja. Mokysiu jus gražios ir taisyklingos vokiečių kalbos! Kartu su manimi bus mano pagalbininkas Tomas.

  • - Hallo für alle! - Sveiki visi!

Mokytis vokiečių kalbą kartu su mumis bus paprasta ir malonu. Visų pirma, atsipalaiduokite! Tegul mokymasis jums teikia didžiulį malonumą! Ir jums tikrai pavyks! Palengva vokiečių kalba taps vis artimesnė ir suprantamesnė!

  • - Lernen macht Spaß! - Mokytis smagu!

Vokiečių kalbos mokytis galėsite bet kur ir bet kada – pusryčiaudami, gerdami kavą ar arbatą, pietų pertraukos metu, vairuodami automobilį, autobusu keliaudami į darbą, gamindami vakarienę ar sportuodami lauke arba salėje. Vokiečių kalbos pamokėlės 24/7 jūsų paslaugoms.

Mes mokysimės standartinės vokiečių kalbos – vok. Hochdeutsch, kurią išplatino Liuterio raštai, o vėliau ją priėmė visi vokiečiai ir ji tapo nacionaline vokiečių literatūrine kalba.

  • - Laura, pasakyk, o ar lengva atpažinti vokiškus tekstus?

Taip, juos lengva atpažinti dėl balsių su umliautais ir kitų ortografinių savybių. Pvz., vokiečių kalba yra vienintelė pasaulyje plačiai vartojama kalba, kurioje visi daiktavardžiai rašomi iš didžiosios raidės. Be to, jai yra būdingi gana ilgi sudurtiniai žodžiai. Pateiksiu kelis išskirtinai juokingus pavyzdžius: ilgiausią vokišką žodį, kuris yra registruotas Gineso rekordų knygoje, sudaro net 80 raidžių, pavyzdžiui:

Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft

Oi, net ir mane prakaitas išpylė :) Lietuviškai gaunasi beveik visa pastraipa: Dunojaus garlaivių laivybos pagrindinės elektros tinklų įmonės statybos rangovų valstybės tarnautojų bendrovė.

Mielas kolega, ar norėtum pakartoti?

Donau|dampf|schifffahrts|elektrizitäten|hauptbetriebs|werkbau|unterbeamten|gesellschaft

Iš tikrųjų, labai sudėtinga ištarti vienu ypu, bet tuo pačiu ir labai juokinga. Beje, kažkur skaičiau, kad vokiečių kalboje vidutiniškas žodžio ilgis yra 10,6 raidžių. Bet šis ilgis yra statistinis, jį nulemia būtent žodžių darybos galimybės. O šiaip juk vokiečių kalboje be galo daug vienaskiemenių, dviskiemenių žodžių, ar ne tiesa?

Du hast Recht.
Tu teisus.

Testas   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.